O firmie

THERMAGEN jest marką SECESPOL GROUP - firmy o zasięgu międzynarodowym, działającej na rynku wysokosprawnych urządzeń wymiany ciepła od blisko 25 lat.

Oferujemy kotły kondensacyjne jednofunkcyjne - THERMAGEN SOLO oraz dwufunkcyjne THERMAGEN DUO. Nasze urządzenia spełniają najwyższe normy polskie i europejskie. Nieustannie podnosimy ich jakość, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów. Troszczymy się o to, aby nasi Klienci mieli łatwy kontakt z doradcami technicznymi oraz wysoko wykwalifikowanym serwisem.

Technika kondensacyjna zastosowana w naszych kotłach kondensacyjnych

Technika kondensacyjna jest wysokosprawną techniką pozyskiwania ciepła z paliwa jakim moze być miedzy innymi gaz. W kotłach kondensacyjnych, przez wykroplenie wody ze spalin (kondensacja), odzyskuje się znaczne ilości ciepła, które w kotłach tradycyjnych jest bezpowrotnie tracone do atmosfery.

Jeśli temperatura powierzchni wymiany ciepła po stronie spalin jest niższa od tzw. punktu rosy (temperatura punktu rosy dla pary wodnej ze spalin dla gazu ziemnego wynosi ok. 57°C.), to ze spalin wykrapla się woda - powstaje kondensat.

Teoretyczny zysk ciepła dzięki kondensacji wynosi 11% dla gazu ziemnego. Dodatkowe zyski ciepła w kotłach kondensacyjnych, oprócz samej kondensacji, uzyskuje się dzięki mniejszej stracie kominowej związanej z niższą temperaturą odprowadzanych spalin. Istotne znaczenie mają również zastosowane rozwiązania techniczne i materiały, które zapewniają wysoką sprawność kotła w czasie jego normalnej pracy - ze zmiennym obciążeniem.

Oszczędniejsza praca gazowych kotłów kondensacyjnych w porównaniu z tradycyjnymi może wynieść do ok. 20-25%, a w porównaniu ze starymi kotłami nawet 30-40%.

Kotły kondensacyjne dwufunkcyjne - dwukrotnie większa efektywność

Kocioł kondensacyjny THERMAGEN DUO to przełom w technologii kotłów. Posiada unikalny, opatentowany dwa-w-jednym wymiennik ciepła, który zapewnia wysoką sprawność. Kondensacja następuje zarówno w trybie centralnego ogrzewania jak i produkcji ciepłej wody. Dzięki niezależnym obiegom c.o. i c.w. nie ma potrzeby stosowania zaworu przełączającego czy dodatkowego płytowego wymiennika ciepła dla produkcji c.w.. Eliminuje to znaczące źródło ewentualnych przyszłych awarii elementów systemu. Ponadto podczas poboru c.w. pompa nie pracuje, tym samym wydłuża swój czas eksploatacji.

Niezawodna technologia, łatwe w utrzymaniu

Kotły kondensacyjne jednofunkcyjne i dwufunkcyjne THERMAGEN posiadają łatwy dostęp do wszystkich części, ponadto ich wymiana może odbywać sie przez przednią część kotła. Urządzenia posiadają wbudowany sterownik, który po podłączeniu czujnika temperatury zewnętrznej służy jak regulator pogodowy oraz palnik gazowy modulowany o szerokim zakresie regulacji mocy. Dzięki lekkiej i zwartej budowie, jest idealnym rozwiazaniem w instalacjach gdzie wymagany jest wysoki komfort ciepła oraz niewielkie wymiary.

Inteligentny w każdym znaczeniu

Dzięki opatentowanej technologii kocioł łączy w sobie wysoką efektywność zarówno w trybie ciepłej wody użytkowej jak i centralnego ogrzewania. Kotły kondensacyjne THERMAGEN wyposażone są w regulator, który automatycznie dostosowuje moc kotła do wymagań użytkownika. Poprzez inteligentny system komfortu c.w., urządzenie dostosuje się do poboru ciepłej wody. W rezultacie temperatura wymiennika ciepła jest utrzymywana tylko w okresach jej poboru takich jak w poprzednich dniach, a więc poza porą nocy i nieobecnością w mieszkaniu.

Gwarancja i serwis

Produkty nasze objęte są 2 letnią gwarancją. Dodatkowo na wymiennik ciepła udzielamy 5 letniej gwarancji. W trosce o Klienta zapewniamy serwis na terenie całego kraju. Realizujemy m.in:

 

  • pierwsze uruchomienia,
  • przeglądy techniczne do przedłużenia gwarancji,
  • szybkie usuwanie usterek,
  • szkolenia autoryzacyjne dla serwisantów oraz instalatorów.

Opinie klientów

Roman z Warszawy
„Dzięki kotłowi Thermagen rachunki obniżyłem o 30%”
Arek z Pruszcza Gdańskiego
"Świetny serwis i super kocioł. Po okresie grzewczym widzę już duuuuże oszczędności w porównaniu do tego co miałem". Naprawę polecam !"
Marek z Gliwic
„W końcu zima nie jest mi straszna”

KALKULATOR

Oblicz oszczędność jaką przyniesie ogrzewanie kotłem kondensacyjnym w porównaniu do kotła tradycyjnego.

Oblicz oszczędności